BURMISTRZ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

DOBRO GMINY PONAD PODZIAŁAMI

  • Bezpieczeństwo

  • Oświata

  • Drogi

  • Mieszkańcy, Gospodarka

  • Kultura, turystyka, sport i rekreacja

  • Ekologia

Artur Grabczyk

Z zawodu magister inżynier, z zamiłowania społecznik i organizator wielu przedsięwzięć. Chętnie podejmuję wszelkie wyzwania, staram się także aktywizować innych do działania. Moją pasją jest aktywność sportowa, zwłaszcza turystyka piesza i rowerowa. Od ponad 20 lat mieszkam w Sułkowicach, tutaj są moje rodzinne korzenie, dlatego sprawy gminy tak bardzo leżą mi na sercu. Chciałbym, aby nasza gmina była dumą dla każdego z mieszkańców, aby każdy mógł znaleźć tu właściwe sobie miejsce. Wierzę, że razem możemy wiele osiągnąć, a nasze wspólne sukcesy mogą być wzorem dla innych gmin. Wiem, że nasza gmina to połączony organizm, od Harbutowic, po Krzywaczkę, przez Rudnik, Sułkowice i Biertowice. Każda z miejscowości ma swój urok i nieocenione zalety, wspólnie musimy je wykorzystywać i wzajemnie się nimi ubogacać. Wiem także, że każde pokolenie w naszej gminie powinno mieć swoje znaczące miejsce i powinno być zauważone i docenione
Jako burmistrz chciałbym uaktywnić naszą młodzież, która z takim zapałem działa w szkołach na poszczególnych etapach edukacji. Wierzę, że doskonale sprawdzi się biorąc współodpowiedzialność za rozwój gminy. Potrzeba nam świeżości, ich młodego zapału, kreatywności i ciekawych pomysłów wartych realizacji.
Ważne, aby zatroszczyć się także o seniorów. To oni bowiem są wspaniałą lekcją historii dla młodych pokoleń, skarbnicą wiedzy, doświadczenia i życiowej mądrości. Im zawdzięczamy tak wiele, dlatego chcę , aby w naszej gminie powstały centra aktywności dla seniorów, które stworzą im warunki do rozwijania ich talentów i planów oraz będę dawały możliwość wspólnych spotkań i wymiany wielopokoleniowych poglądów.
Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, także potrzebują swojego wyjątkowego miejsca – żłobek to paląca potrzeba w całej gminie. Wiem, że wielu rodziców pracuje zawodowo i taka instytucja opieki dla najmłodszych jest niezbędna, dlatego zapewniam, że taka instytucja powstanie.